Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Dječji vrtić "Fijolica" pobjednik Olimpijskog festivala

Fotografije uz članak 14
14.05.2015
Na stadionu SRC u Čakovcu održana je 14. dječja olimpijada vrtića Međimurske županije. Olimpijski festival dječjih vrtića sportsko je natjecanje za djecu predškolske dobi. Organizira se početkom mjeseca svibnja diljem Hrvatske već četrnaestu godina za redom. Igre prati slogan “I ja ću biti olimpijac”, a prema uzoru pravih olimpijskih igara.

Natjecanje vrtićkih olimpijaca održano je u nogometu te u četiri atletske discipline i to : trčanju na 50 metara, štafeti 4 x 25 metara, bacanju loptice i skoku u dalj.  Olimpijada je održana po lijepom iako sparnom vremenu što mališanima nije smetalo, a nije nedostajala ni podrška roditelja sa tribina.

Mališani su dali sve od sebe ne bi li osvojili koju medalju, mada je prevladavao samo jedan moto. Važno je učestvovati! No, tko zna, možda sutra u budućnosti, netko od njih nastupi na pravoj olimpijadi i osvoji koju medalju.

Dječji vrtić "Fijolica" iz Preloga sa svojom ekipom od 40 djece i 10 voditelja i ove je godine sudjelovao na natjecanju i na kraju izašao kao ukupni pobjednik natjecanja, a nogometna ekipa osvojila je i 2. mjesto u nogometu.

Naše pobjednike danas je posjetio i gradonačelnik Preloga Ljubomir Kolarek te je djeci i njihovim tetama čestitao na uspjehu i poželio im sreću i u budućnosti te im predao prigodne poklone.