SJEDIŠTE GRADSKE UPRAVE:
Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Dronovi iznad Preloga

03.09.2017

Prvog vikenda u mjesecu rujnu, u organizaciji Modelarskog Aero Kluba Zapad Zagreb, Zmajarskog kluba Rode iz Preloga, Hrvatske udruge bespilotnih sustava, a pod pokroviteljstvom Hrvatske agencije za civilno zrakoplovstvo, održano je drugo državno prvenstvo u utrkama dronova – 2nd Croatian drone nationals – Prelog 2017. Natjecanje je održano prema pravilima ERSA ( Europska organizacija za multirotor sportove ) te je bilo otvoreno i za pilote drugih država. Tako su na ovom natjecanju sudjelovali i natjecatelji iz Makedonije, Srbije i Austrije. Nakon uzbudljivog vikenda, prepunog iznenađenja, dobre zabave i brzih dronova, ukupni pobjednik natjecanja je Kevin Trabi iz Austrije dok je  prvo mjesto u nacionalnom poretku osvojio Fran Kaić osiguravši glavnu nagradu HUBS - a, put na Europsko prvenstvo ERSA 2017. Drugo mjesto osvojio je Goran Krajnović, a trećeplasirani je bio Hrvoje Klicper. Sva tri pilota, Fran Kaić, Goran Krajnović i Hrvoje Klicper članovi su DRTC I DXL tima. Navedeni piloti također su zadovoljili uvjete i tako dobili ERSA certifikat kojim stječu pravo sudjelovanja na Europskom prvenstvu. Uz samo natjecanje Zmajarski klub Rode bio je i uspješan domaćin šestog po redu Modelarskog meetinga. I natjecanje i modelarsko druženje okupili su veliki broj posjetitelja na prostoru letjelišta Zmajarskog kluba Rode, u sklopu Sportsko rekreacijske zone Marina.