Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Glavatica broji 105 godina rada

Fotografije uz članak 14
27.01.2017

Već 105 godina uspješnog rada i djelovanja bilježi Športsko ribolovno društvo Glavatica. Taj je značajan jubilej obilježen i redovnom godišnjom skupštinom društva, održanom u subotu 27. siječnja, u prostorima Hotela Panorama, Sportsko rekreacijskog centra DG Sport. Sa aktivnostima u prošloj godini članove je upoznao predsjednik Franjo Bermanec. O rezultatima natjecateljskih ekipa govorio je Alan Perko, a financijsko je izvješće podnio Ranko Legin. Skupštinu je pozdravio i zaželio uspješnu i ovu godinu članovima Glavatice gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, uz predsjednika Zajednice sportskih udruga Grada Preloga Dejana Naranđu. Skupštini su nazočili i predsjednik i tajnik Hrvatskog športsko ribolovnog saveza Vladimir Sever i Tomislav Feldhofer te predsjednik i tajnik Savezasportsko ribolovnihdruštava Međimurske županije Zoran Pfeifer i Darko Oreški.

Nije lako pobrojati sve uspjehe Glavatice u prošloj godini. Odrađeno je desetak radnih akcija u svrhu čišćenja okoliša, zaštite ribe i ribljeg fonda, održavan je okoliš kod ribičkog doma. Perutnica je poribljena prema planu županijskog ribolovnog saveza. Tijekom godine organizirana su dva društvena natjecanja, zatim Mala škola ribolova i Kup Grada Preloga. Obilježeno je 40. godina pobratimljenja sa Ribolovnim društvom Mura Paloma iz Slatkog Vrha. Natjecatelji Glavatica Pfeifer TTI Sensas Prelog u 2016. ostvarili su povijesne rezultate. Kadeti Glavatice prvaci su županjiskog Kupa i prvaci su Kupa Hrvatske. Matija Orehov prvak je Hrvatske u pojedinačnoj kategoriji, 4. mjesto je osvojio Lovro Vidović, a 11. Benjamin Bermanec  Kapetani i  treneri kadetkinja i kadeta su bili Franjo Bermanec, Matija Lončar i Mladen Rojko. Juniori su u natjecanju županijskog Kupa osvojili treće mjesto, a na Kupu 3. Zone prvo mjesto. Na završnici Kupa Hrvatske plasirali su se na 14. mjesto.  Ekipu su činili Luka Orehov, Benjamin Bermanec, Miro Balog i Jan Zrna, a kapetan je bio Ivan Deban. Seniori su prvaci županijskog Kupa i prvaci završnice Kupa Hrvatske. U pojedinačnoj kategoriji  Glavatica ima prvaka i viceprvaka Hrvatske, a to su Matija Lončar i Željko Raženj. Ekipa seniora lovila je u sastavu Alan i Miljenko Perko, Matija Lončar, Željko Ražen, Ivan Turković, a kapetan i vođa tima bio je Zoran Pfeifer. U Ligi mladeži u kategoriji U15 naslov prvaka osvojio je Matija Orehov, a  u kategoriji U25 naslov prvaka  Hrvatske osvojio je Alan Perko. U županijskoj Ligi mladeži Glavatica također ima prvaka, Benjamina Bermanca, a treće mjesto je osvojio Matija Orehov. U 1. Hrvatskoj ligi seniora, seniori su potvrdili svoju kvalitetu plasirajući se na treće mjesto, a pojedinačno je Alan Perko osvojio šesto mjesto. Glavatica je ove godine  imala svoje predstavnike  na dva svjetska prvenstva, u kategoriji kadeta U15 u Portugalu  ( Matija Orehov ) i u kategoriji veterana u Češkoj ( Mladen Kovač ). Po rezultatima Glavatica je najuspješniji klub Hrvatskog sportskog ribolovnog saveza za 2016. godinu.

Sljedeće će godine članovi Glavatice, Alan Perko i Matija Orehov predstavljati svoje društvo, Prelog i Hrvatsku na svjetskim prvenstvima. Iz Glavatice također najavljuju vjerojatnu organizaciju Svjetskog ribolovnog klupskog prvenstva 2018. godine.