Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Fotografije uz članak 7
20.01.2014

18. siječnja

Dana 18. siječnja održana je redovna izvještajna godišnja skupština športskog ribolovnog društva Glavatica Prelog.

Na skupštini su, uz članove društva, bili nazočni i gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, predsjednik Zajednice sportskih udruga Mato Kljajić, predsjednik Mjesnog odbora Željko Sokač, te predstavnici ribolovnih društva s područja Međimurja. - Športsko-ribolovno društvo Glavatica tijekom 2013. godine ostvarilo je sve zadane ciljeve, te možemo biti zadovoljni što društvo danas okuplja 248 članova - rekao je predsjednik društva Zoran Pfeifer. Na skupštini je jednogasno usvojen izvještaj o radu i financijski izvještaj za 2013. godinu, a nabrojeni su i ostvareni rezultati u sportskom natjecanju. U kadetskoj kategoriji Vanja Bernat proglašen je pobjednikom Apsolutnog prvenstva Međimurja. U kategoriji juniora, juniori Glavatica-Pfeifer i ove su godine postali ekipni prvaci Hrvatske.

U pojedinačnoj kategoriji juniora Alen Lehkec proglašen je prvakom Hrvatske, Goran Kovač plasirao se na šesto, a Vanja Bernat na 20 mjesto. Juniori su na Kupu Međimurske županije osvojili prvo mjesto, dok su na Kupu 3. zone osvojili treće mjesto. Na juniorskom Apsolutnom prvenstvu Međimurja Alen Lehkec osvojio je drugo, a Goran Kovač treće mjesto. Kod Lige juniora Alan Lehkec osvojio je prvo mjesto, dok je Goran Kovač osvojio peto mjesto. Seniori Glavatice-Pfeifer natječu se u Prvoj hrvatskoj ribolovnoj ligi, gdje su se plasirali na šesto mjesto. Na završnici Kupa Hrvatske seniori su se plasirali na šesto mjesto, na Kupu Međimurja osvojili su drugo, a na Kupu 3.zone treće mjesto. Glavatica je ove godine imala svog predstavnika, Alana Perka, na dva svjetska i jednom europskom natjecanju i to u kategoriji U-23 i seniorskoj kategoriji. U pojedinačnoj seniorskoj konkurenciji hrvatske Alan je osvojio četvrto mjesto dok je konkurenciji U-23 proglašen viceprvakom hrvatske.

Usvojen je plan rada društva s pripadajućim financijskim planom za 2014. godinu. Djelovanje će i dalje biti usmjereno prema razvijanju i unapređenju sportskog ribolova i sportske etike, posebno se naglašava edukacija mladih, te gospodarenje ribolovnim vodama s ciljem zaštite voda, ribljeg fonda i očuvanja okoliša. Gradonačelnik Ljubomir Kolarek i predsjednik Zajednice sportskih udruga Mato Kljajić izrazili su zadovoljstvo onime što je Glavatica postigla u dosadašnjem radu i najavili daljnju podršku. Sportski ribolov u Prelogu ima tradiciju koja traje već 102 godine, a posebno su u Glavatici ponosni na to što je tradicija prepoznata na svjetskoj razini, pa će ove godine Međimurje, s gradom Prelogom na čelu, biti središte zbivanja najvećeg ribolovnog događaja - 61. Svjetskog ribolovnog prvenstva za seniore.