Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Fotografije uz članak 1
08.02.2010

6. veljače

Članica Atletskog kluba Međimurje, Mateja Jambrović iz Draškovca, upisala se na listu hrvatskih atletskih rekordera.

Uspjelo joj je to ove subote u atletskoj dvorani Boćarskog doma Zrinjevac u Zagrebu, gdje je na dvoranskom prvenstvu Hrvatske u konkurenciji kadetkinja u utrci na 60 metara uvjerljivo osvojila zlatnu medalju i pritom u dva navrata rušila dvoranski državni rekord, izvijestio je AK Međimurje. Najprije se to dogodilo u kvalifikacijama kada su elektronski mjerni uređaji zaustavili štopericu na 7,81 sekundi, a onda potom u finalu sa stotinku boljim rezultatom i ponovo novim rekordom od 7,80 sekundi! Prijašnji rekord hrvatske u dvorani bio je u vlasništvu Riječanke Arne Erege i Zagrepčanke Danijele Grgić, koje su najkraću sprintersku dionicu u dvorani istrčale za 7,88 sek. Redovitost i upornost ove mlade i talentirane Draškovčanke, koja trenira u atletskoj školi u Prelogu pod nadzorom trenera Aleksandra Žbulja, već je prošle godine počela donositi izuzetne rezultate. Naime u 2009. godini Mateja je osvojila na državnim prvenstvima 12 medalja od čega 5 zlatnih, i zabilježila jedan nastup za hrvatsku kadetsku reprezentaciju. Nova atletska sezona započela je za trenera Žbulja i Atletski klub Međimurje izuzetno dobro, jer imati u svojim redovima sprinterku od koje do sada nitko u povijesti hrvatske atletike nije bio brži, velika je stvar, ističu u AK Međimurje.