Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Održana Zlatna strela Preloga u spomen na Draška Mihinjača

Fotografije uz članak 2
16.07.2024

U Otoku kraj Preloga održan je 30. po redu streličarski turnir WA900 DRAŠKO MIHINJAČ – ZLATNA STRELA PRELOGA. Ovo je bio šesti turnir u nizu u spomen na Draška Mihinjača te streličari iz čitave Hrvatske rado dolaze na ovaj turnir, a sudjelovanjem natjecatelja iz Slovenije turnir je poprimio međunarodni karakter. Ukupno je sudjelovalo osamdesetak streličara iz 20 klubova. Na otvorenju turnira prisutne streličare pozdravili su gradonačelnik Preloga Ljubomir Kolarek i predsjednik Gradskog vijeća Đuro Ujlaki te im zaželjeli ugodan boravak i dobre rezultate, a sam turnir otvorila je Jadranka Mihinjač, supruga prerano preminulog Draška Mihinjača čije ime ovo natjecanje danas nosi.

U turnirskom djelu pucalo se na tri daljine sa ukupno 90 strijela, a domaći streličari iz SK Katarina Zrinski Čakovec ostvarili su dobre rezultate. U stilu Olimpijski luk među dječacima do 12 godina Roko Bedić osvojio je zlatnu medalju. U konkurenciji kadetkinja Tena Mikulaj zauzela je 4. mjesto dok je među juniorkama Marta Galina osvojila srebrnu medalju. U konkurenciji veterana Mihael Štebih osvojio je brončanu medalju. U stilu Tradicionalni luk među djevojčicama do 12 godina Lena Ciglarić osvojila je srebrnu medalju. U konkurenciji djevojčica do 14 godina Dina Posavec osvojila je brončanu medalju dok je među dječacima do 14 godina Teo Vičentijević osvojio zlatnu medalju, a među kadetkinjama Sara Kelemenić osvojila je srebrnu medalju. U konkurenciji seniora Nenad Nemec zauzeo je 4. mjesto, dok je Luka Ciglarić zauzeo 7. mjesto. U stilu Goli luk seniorke Mija Mance osvojila je zlatnu medalju.

Nakon turnirskog dijela po 4 najbolja u svakom stilu apsolutne konkurencije pucali su na jaje za Zlatnu strelu Preloga. Najbolji su bili po kategorijama: Složeni luk: Amanda Mlinarić iz Varaždina; Olimpijski luk: Sergej Podkrajšek iz Maribora; Goli luk: Remar Alen iz Varaždina; Tradicionalni luk: Dario Marošević iz Pakraca; Dugi luk: Drago Mlinar iz Čačinaca.