Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Ribolovci Glavatice ponos Preloga

Fotografije uz članak 4
23.01.2016
U subotu, 23. siječnja, održana je u Gradskoj kavani Lovac u Prelogu, skupština Športsko ribolovnog društva Glavatica iz Preloga. Uz prisustvo brojnih članova, skupštini je nazočio i predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Preloga Dejan Naranđa. Izvješće o radu podnio je predsjednik društva Franjo Bermanec.
Iza Glavatice je vrlo aktivna godina. Tako je odrađeno deset radnih akcija u svrhu čišćenja okoliša, zaštite ribe i ribljeg fonda, uređena je terasa i okoliš kod ribičkog doma te su se, već tradicionalno, članovi Glavatice uključili u akciju čišćenja povodom Dana planeta Zemlje. Tijekom godine organizirana su dva društvena natjecanja, Mala škola ribolova i Kup Grada Preloga. Organiziran je posjet društvu Mura - Paloma iz Sladkog Vrha u Sloveniji, što je ujedno bilo 40. uzastopno druženje dvaju društava. Nakon dužeg vremena ribiči Glavatice ponovo su očistili i aktivirali natjecateljsku stazu ( potez-Marina-Hubertova grada ) koja je iznimno bogata ribom te se akcija pokazala iznimno važna za daljnja natjecanja. Poribljena je Perutnica prema planu poribljavanja sa 410 kilograma šarana konzum te 320 kilograma šarana mlađ. Također je poribljena staza ( od strane Saveza ) na potezu Marina - Hubert sa štukom, ukupno 250 kilograma.

Bermanec je istakao da Glavatica ima 281 redovnog člana što je u odnosu na proteklu godinu rast za nekih 7%. Istaknut je i povećan interes roditelja i djece za bavljenje ovim sportom što je rezultat Male škole ribolova i rezultat rada s mladima. Predstavljeni su i planovi za ovu godinu Športsko ribolovnog društva Glavatica. Predsjednik Franjo Bermanec zahvalio se svim članovima Upravnog i Nadzornog odbora na pomoći u realizaciji planova, Gradu Prelogu, gradonačelniku Ljubomiru Kolareku, predsjedniku Zajednice sportskih udruga Grada Preloga na potpori u radu, te svim sponzorima i članovima. Skupština je nastavljena prigodnim druženjem.

Sportski rezultati Glavatice

Kadeti Glavatice Pfeifer ove godine osvojili su drugo mjesto na prvenstvu Međimurja, plasirali su se na završnicu Kupa Hrvatske koje se održavalo u Virovitici. Ekipu su predstavljali natjecatelji: Benjamin Bermanec, Katarina Rojko, Luka i Matija Orehov, dok je kapetan bio Franjo Bermanec. U Hrvatskoj ligi mladeži natjecala su se tri predstavnika, a najbolji je bio Matija Orehov u kategoriji U14, gdje je postao viceprvak Hrvatske te se plasirao na Svjetsko prvenstvo za 2016. godinu  koje će se održati u Portugalu. Juniori su bili odlični, pobjednici su Županijskog kupa, te su pobjednici Kupa 3. Zone. Na završnici Kupa Hrvatske zauzeli su 5. mjesto, a Erwin Škoda postao je viceprvak Hrvatske u juniorskoj konkurenciji. Ekipu su činili: Ervin Škoda, Alen Lehkec, Goran Kovač, te kapetan Ivan Deban. U Medimurskoj ligi mladeži  kod juniora Glavatica je imala tri predstavnika, a najbolje plasirani bio je Erwin Škoda sa trećim mjestom. Na Prvenstvu Međimurskog ribolovnog saveza, u  kategoriji kadeta Matija Orehov osvojio je treće mjesto, a u kategoriji juniora Alen Lehkec prvo, Erwin Škoda drugo, a Vanja Bernat četvrto mjesto. Seniori Glavatice u Prvoj hrvatskoj ribolovnoj ligi, nakon teške i neizvjesne borbe, plasirali su se na 6. mjesto. Ekipa se natjecala u sastavu: Alan i Miljenko Perko,  Mladen Kovač, Miroslav Škoda i Dario Čeki te kapetan  Zoran Pfeifer. Najbolji pojedinac bio je Alan Perko koji je zauzeo 7. mjesto u Prvoj hrvatskoj ribolovnoj ligi.

Na završnici Kupa Hrvatske seniori su postali viceprvaci Hrvatske, dok je najbolji pojedinac bio Alan Perko osvojivši 3.mjesto. Sastav ekipe bio je Alan i Miljenko Perko,  Dario Čeki i kapetan  Franjo Bermanec. Alan Perko sudjelovao je na dva svjetska prvenstva i to u kategoriji U - 23 gdje je s reprezentacijom osvajio 6. mjesto, te u kategoriji seniora gdje je sa reprezentacijom osvojio 14. mjesto. U Prvoj hrvatskoj ligi veterana Glavatica je imala dva predstavnika. Mladen Kovač postao je prvak Hrvatske, ušao je u reprezentaciju i priprema se za svjetsko prvenstvo 2016. koje će se održavati u Češkoj. Drugi predstavnik Glavatice, Zoran Pfeifer zauzeo je 7. mjesto. Međimurska liga veterana također je pripala Mladenu Kovaču koji je osvojio naslov pobjednika. Športsko ribolovno društvo

Preminuo Slavko Krleža

Tužna je vijest prije nekoliko tjedana stigla u Športsko ribolovno društvo Glavatica. Preminuo je Slavko Krleža, dugogodišnji tajnik i član Upravnog odbora. Bio je član  postave koja je  ozbiljnije krenula s natjecanjem u Glavatici, zajedno sa Matijom i Tihomirom Hunjakom. Prvi je ribolovac iz Preloga  koji je nastupio za tadašnju republičku reprezentaciju,1970. godine. I ovom prilikom članovi Glavatice mu se zahvaljuju za sve dobro što je napravio i dao za društvo i sportski ribolov.