Glavna 35, 40323 Prelog; Tel: +385 (40) 645 301

Veliki uspjeh Glavatice

Fotografije uz članak 5
03.06.2013

U nedjelju 26. svibnja na Bajerima, u Ivancu održano je natjecanje 3. Zone u u kategoriji juniora, juniorki, seniora i seniorki u disciplini  “lov ribe udicom na plovak”.

Natjecanju 3.Zone, koje je ujedno i kvalifikacija za završnicu Kupa hrvatske, imale su pravo pristupiti ekipe koje su već prije prošle kvalifikacije na Županijskome kupu. Tako 3. Zona okuplja najbolje ekipe ribiča iz Međimurske, Varaždinske i Koprivničko – križevačke županije.

U seniorskoj, ujedno i najtežoj kategoriji, Glavatica–Pfeifer Prelog osvojila je odlično drugo mjesto i potvrdila svoju visoku kvalitetu u sportskome ribolovu. Za Glavaticu lovili su Alan Perko, Miljenko Preko, Dario Čeki. Kapetan ekipe Zoran Pfeifer.

Borba kod juniora Glavatice, u teškoj konkurenciji, urodila je odličnim trećim mjestom. Za juniore lovili su Kovač Goran, Vanja Bernat i Alen Lehkec. Kapetan ekipe Franjo Bermanec

Kod seniora Miljenko Perko osvojio je sektorsko drugo, Alan Perko treće mjesto dok je u kategoriji juniora odličan Goran Kovač osvojio prvo mjesto.

Seniori i juniori Glavatice jedine su muške ekipe iz međimurja koje su uspjele proći kvalifikacije i koje će predstavljati međimurje na završnici Kupa hrvatske. Završnica Kupa hrvatske održati će se od 12-14.07. na starim rukavcima rijeke Drave na potezu Podravski Podgajci - Donji Miholjac.(F.B)